//new.inter7net.pl/wp-content/uploads/2016/07/chippy.jpg

CASE STUDY: SKLEP Z KOSMETYKAMI

Jak wejść na rynek z nowym produktem, wykorzystując narzędzia marketingu internetowego? Czy promowana oferta wpisująca się w ostatnie trendy ma szansę przetrwać dłużej niż sezonowa moda? Z podobnymi pytaniami zmierzyli się twórcy marki kosmetyków ekologicznych, którzy zwrócili się do nas po pomoc.

Choć popularność naturalnych produktów od jakiegoś czasu nieustannie rośnie, wykreowanie zupełnie nowej marki, wyróżnienie jej na tle konkurencji i wreszcie sprawienie, by zaistniała w świadomości odbiorców jako unikalna, niepowtarzalna oferta wcale nie jest zadaniem łatwym.

Poza wyróżnieniem grupy docelowej i poinformowaniem jej o nowej marce należało dodatkowo uwiarygodnić produkt. Najlepszym sposobem na to są zazwyczaj rekomendacje opiniotwórczych środowisk, osób, autorytetów.

1. CEL

Podstawowym zadaniem stało się określenie grupy docelowej i dotarcie do niej z wykreowanym wizerunkiem marki. Głównym odbiorcą miały być kobiety w przedziale wiekowym 35-45 lat, mieszkające w dużych i średnich miastach, zarabiające około lub powyżej średniej krajowej. Wyróżniona grupa to świadomi konsumenci – dość sceptyczni, jeśli chodzi o nowinki kosmetyczne, jednak gotowi zapłacić więcej za produkt, który spełnia ich oczekiwania, naprawdę działa.

chart

2. DZIAŁANIE

Przede wszystkim stworzyliśmy sklep internetowy z łatwym do obsługi panelem administratora. Kolejnym krokiem stała się promocja produktów i samej witryny w wynikach wyszukiwania (pozycjonowanie) oraz poprzez kampanię AdWords w sieci. Rekomendacje pozyskiwaliśmy poprzez kampanię samplingową. Pakiety produktów dystrybuowaliśmy wśród znanych blogerek z kategorii uroda/moda/lifestyle.

chart

3. WYNIK

Efektywnie zbudowaliśmy świadomość marki wśród grup docelowych. Sprzedaż produktów w sklepie internetowym w pierwszym kwartale działania rozwinęła się do poziomu pozwalającego osiągnąć zadowalającą konwersję. Dodatkowo dzięki akcji samplingowej na blogach powstało w sumie 196 wpisów, 54 posty na Facebooku i 87 postów na Instagramie. Pozycja witryny w kategorii sklepów internetowych z kosmetykami ekologicznymi w pierwszym kwartale osiągnęła pierwszą dziesiątkę wyników.

chart
POWIEDZIELI O TYM PROJEKCIE
PRZEDSTAWICIEL DZIAŁU SPRZEDAŻY:

“Dzięki stronie internetowej właściwie zaistnieliśmy jako firma. Odpowiednia promocja w sieci pozwoliła nam zbudować stabilne zaplecze i zyskać grono stałych klientów. Obecnie pracujemy nad otwarciem dwóch oddziałów stacjonarnych. Polecam usługi inter7net.pl.”

ZAMÓW DARMOWĄ WYCENĘ

(*) Odpowiemy w 24h !

Adres strony

Słowa kluczowe

E-mail


*Odpowiemy jeszcze dziś!