//new.inter7net.pl/wp-content/uploads/2016/07/chippy.jpg

CASE STUDY: SKLEP Z ODZIEŻĄ

Dlaczego dobrze prosperujący sklep z branży odzieżowej nagle zaczyna tracić swoją pozycję dla większości pozycjonowanych fraz? Gdzie tkwi błąd i co zrobić, żeby odwrócić niepokojącą tendencję? Jakie działania podjąć, by przywrócić wcześniejszą pozycję? Jak wreszcie trafić do nowych klientów i zdobyć ich zaufanie?

Opisywany problem dotyczył sklepu internetowego oferującego markową odzież damską po konkurencyjnie niskich cenach (co było niewątpliwym atutem). Wysoka pozycja w wynikach wyszukiwania dla konkretnych fraz jest w przypadku sklepów z odzieżą jednym z najważniejszych czynników wpływających na zainteresowanie potencjalnych klientów, a w konsekwencji wyniki sprzedażowe. Dlatego dla naszego Zleceniodawcy niezwykle istotne stało się zlokalizowanie problemu i odbudowanie wcześniejszego statusu.

1. CEL

Spadek pozycji przeważającej części monitorowanych słów kluczowych okazał się podstawową przyczyną problemu. Co istotne, w przypadku niektórych fraz były to spadki nawet o kilkadziesiąt miejsc.

Po wstępnej analizie okazało się, że spadki dotyczą jedynie produktów w obrębie określonych kategorii. W toku dalszych poszukiwań dotarliśmy do usterki. Została ona zlokalizowana w silniku sklepu. W jej wyniku pojawiały się między innymi duplikaty treści. W ten sposób błąd popełniony przez programistów negatywnie odbił się na pozycjonowaniu.

chart

2. DZIAŁANIE

Naprawa błędów zajęła kilka dni, jednak powrót określonych fraz na poprzednie pozycje z pierwszej dziesiątki to kwestia dłuższego czasu. Choć część słów wróciła na swoje wcześniejsze miejsca bardzo szybko, to indeksacja naniesionych poprawek w przypadku innych wymaga większej cierpliwości. Dlatego na efekty trzeba będzie poczekać nieco dłużej.

Dodatkowo analizując problem, zauważyliśmy kilka błędów popełnionych przez poprzednich pozycjonerów przy optymalizacji. Wprowadzono między innymi niepoprawne alternatywne opisy obrazków, co negatywnie odbiło się na indeksacji i ilości odsłon.

chart

3. WYNIK

Usunięcie usterek przyniosło spodziewane efekty. Po poprawkach wykresy ruchu dla poszczególnych kategorii zaczęły odbijać i stopniowo iść w górę. Ilość wejść pozytywnie wpłynęła natomiast na zainteresowanie klientów i sprzedaż produktów z kategorii, które wcześniej odnotowały tak drastyczne spadki.

Dodatkowo poprawa optymalizacji (między innymi opisów obrazków, ale też innych elementów) korzystnie wpłynęła na ruch na stronie sklepu.

chart
POWIEDZIELI O TYM PROJEKCIE
WŁAŚCICIEL SKLEPU:

“To naprawdę uczciwi fachowcy, dotąd ani razu się na nich nie zawiodłem. Przedstawiają jasne rozliczenia, więc widzę za co płacę. Po poprzednich doświadczeniach już wiem, że firmę pozycjonującą trzeba wybierać ostrożnie, bo inaczej może się skończyć krachem. ”

ZAMÓW DARMOWĄ WYCENĘ

(*) Odpowiemy w 24h !

Adres strony

Słowa kluczowe

E-mail


*Odpowiemy jeszcze dziś!