Content Marketing

Marketing treści - skuteczny marketing w internecie

service-detail-1Czym jest Content Marketing?

To strategia polegająca na tworzeniu i promowaniu ciekawych i wartościowych tekstów. Tworzone treści z jednej strony powinny być interesujące, z drugiej przydatne dla czytających.
W odróżnieniu od tradycyjnych form marketingu, Content Marketing skupia się na budowaniu długotrwałej relacji z odbiorcami treści, poprzez zaangażowanie obydwu stron. Ważna jest interakcja, ale aby ją osiągnąć potrzebny jest jakościowy content, który będzie czytany, zapadający w pamięć i angażujący do działania. Dobrze przeprowadzony Content Marketing poprawia świadomość Waszej marki. A my wiemy jak tworzyć dobre treści.

W branży marketingu internetowego działamy na rynku już od 12 lat!

Czy Content Marketing to zwykłe pisanie treści?

Content Marketing to znacznie więcej niż tworzenie poprawnych językowo tekstów. To, co zamieszczasz na stronie ma pełnić funkcję informacyjną, ale też służyć promocji Twojej strony, a w dalszej perspektywie - Twojej firmy, produktu, usługi, biznesu. Dlatego budując dla Ciebie content skupiamy się na kilku aspektach:
Icon box
Język komunikacji

Dopasujemy styl, sposób przekazu i język komunikacji stosownie do profilu Twojego klienta, a także branży, w której się poruszasz. Tworzymy teksty różnorodne tematycznie, a jednocześnie interesujące dla odbiorcy.

Icon box
Kanały dystrybucji

Dobierzemy najlepsze kanały dystrybucji treści tak, by Twoja oferta nie zniknęła w otchłani internetu, ale dotarła do wartościowego klienta poprzez media społecznościowe, fora, wyszukiwarki.

Icon box
Optymalizacja

Sama informacja to za mało. Przekaz musi być skonstruowany w taki sposób, aby służył pozycjonowaniu witryny, dlatego nasze teksty optymalizujemy pod kątem wyszukiwarek.

Icon box
Interakcja

Wartościowy content wzbudza zaufanie wśród odbiorców, wzmacnia wizerunek firmy, służy nawiązaniu relacji, ciekawi, zachęca klientów do interakcji, a nawet sprawia, że zaczynają identyfikować się z marką.

Co robimy w ramach Content Marketingu?

Opracowujemy strategię

Aby Content Marketing był skuteczny, treści muszą trafiać do właściwych osób. Poznanie grupy docelowej ma istotne znaczenie. W ramach opracowywania strategii wspólnie budujemy profil Waszego klienta, poznajemy jego potrzeby i oczekiwania. Dzięki temu wiemy, jaki dobrać język komunikacji. W ramach strategii dopasowujemy też kanały dystrybucji treści (strona internetowa firmy, blogi branżowe, fora, wyszukiwarki, media społecznościowe, takie jak Facebook, Twitter, LinkedIn, YouTube). Naszym celem jest, aby to Klienci Was szukali, a nie Wy ich – to podstawowe kryterium, którym się kierujemy.

Tworzymy wartościowe treści

Warto zauważyć, że nie chodzi tu o samo pisanie tekstów. Ważne jest zrozumienie potrzeb klienta, dostarczenie mu wartościowego materiału oraz nawiązanie interakcji. Tworzone treści muszą zdobyć zaufanie klienta, zainteresować go. Jako specjaliści od SEO duży nacisk kładziemy na optymalizację opracowanych treści pod kątem wyszukiwarek. Ważny jest dla nas tzw. Inbound Marketing, czyli działanie nakierowane na bycie odnalezionym przez klientów.

Dystrybuujemy treści

Aby treść odpowiednio konwertowała i cieszyła się popularnością, należy przeprowadzić skuteczną akcję dystrybucji i promocji. Ważne jest, aby przygotowany tekst znalazł się w odpowiednich miejscach w sieci, czyli tam, gdzie będzie miał szansę dotrzeć i zachęcić odbiorcę do interakcji.
Call to action image

Chcesz wiedzieć więcej?
Zadzwoń +48 600 372 352
lub napisz biuro@inter7net.pl